english

Je nejvhodnějí čas na ošetření oken udržovací sadou

Sítě zůstávají na oknech po většinu roku, a proto je ideální aplikovat přípravky na ochranu barvy právě na jaře před jejich instalací. Ošetřují se pouze venkovní plochy rámů a křídel, na které působí povětrnostní vlivy. Neprve je třeba je umýt, postačí čistá voda bez přídavku saponátů, (pokud byste přesto chtěli použít nějakou chemii, měly by to být jen výrobky určené pro dřevěné povrchy, nikoli Jar či Pur, i když po nich budete mít hebké ruce :) Teprve poté aplikujte udržovací sadu.

Ta obsahuje dvě lahvičky – červenou čistící emulzi, která dřevo dočistí a bílý balzám, jež vytvoří na povrchu tenký film, který nejen chrání, ale vytváří lesk, takže okno opět vypadá jako nové. K aplikaci obou přípravků je dodávána houbička, ale postačí i bavlněný hadřík, obzvláště u balzámu dobře vykroucený, aby se nevytvářely šmouhy. Při nanášení by nemělo svítit slunce, aby přípravky pomalu zaschly. Při mytí zároveň nejlépe zkontrolujete, zda není dřevo někde poškozené. V případě poškození se obraťte na náš servis (724 156 557, servis@okna-dvere.cz) a my Vám poradíme , co s tím.

Nejlevněji pořídíte udržovací sadu na e-shopu firmy JIPA (http://eshop.jipa.cz/…rzovaci-sady) nebo je můžete objednat u nás (553 653 235, poptavky@okna-dvere.cz) či osobně vyzvednout u nejbližšího našeho prodejce ve vaší oblasti (doporučujeme telefonicky ověřit, zda je mají skladem)

Mnoho lidí odrazuje od dřevěných oken právě tato „údržba“, ale když si koupíte nové boty nebo auto, také budou hezčí a déle vydrží, když je budete ošetřovat. Slunci a dešti odolá jen máloco, a proto větší investice za trochu té péče stojí.